EasyBlog

This is some blog description about this site

  • Home
    Home This is where you can find all the blog posts throughout the site.
  • Categories
    Categories Displays a list of categories from this blog.
  • Tags
    Tags Displays a list of tags that have been used in the blog.
  • Bloggers
    Bloggers Search for your favorite blogger from this site.
  • Team Blogs
    Team Blogs Find your favorite team blogs here.
  • Login
    Login Login form

Danas je u 11 sati održan 2. TeachMeet Regional.

Drugo je to ime za vrhunski virtualni seminar koji su organizirale prof. Arjana Blažić i prof. Sonja Lušić Radošević (predstavnice udruge Samo jedan klik) u suradnji s CARNet-om. Nas osam učiteljica i profesorica u svojim mikroprezentacijama, posredstvom Adobe Connect Pro koji je omogućio CARNet, pričale smo, na naše zadovoljstvo ponovo, o svojim iskustvima, pothvatima, idejama, projektima i radu uz nezaobilaznu IK tehnologiju.

Prof. Marijana Smolčec ispričala nam je kako koristiti Sype u nastavi, a prof. Sanja Božinović kako upotrebljavati izvrsni wiki u nastavi engleskog jezika, ali i svih drugih nastavnih predmeta. Učiteljica Dubravka Granulić upoznala nas je kako primijeniti Glogster za obradu lektire na drugačiji način. Prof. Maja Dakić_Brković iz Srbije pokazala nam je i objasnila kako ona koristi podcast u nastavi klavira, što je primjenjivo i na sve druge nastavne predmete i nastavne aktivnosti. Učiteljica Suzana Delić ukazala nam je na mogućnost upotrebe i primjene videokonferencije u nastavi što je izazvalo veliko zanimanje, s obzirom na činjenicu da je realizirala na desetke videokonferencija s nastavnim temama i školama partnerima iz cijelog svijeta. Prof. Zdenkica Stanec, mag. spec. rehab. svojom prezentacijom o augmentativnoj alternativnoj komunikaciji zadala nam (domaću) zadaću promisliti kako dijelove te metode primijeniti i upotrijebiti u svakodnevnom radu s učenicima s teškoćama u učenju, s naglaskom na učenike primarnog obrazovanja. Prof. Nataša Nikpalj-Juraić upoznala nas je s novim alatom PB Works-om i ispričala kako ona podučava svoje učenike. Na samom početku (slika) ja sam govorila o svojim  IKT inicijativama u primarnom obrazovanju.

Današnje druženje na TM bilo je nezaboravno. Iznimno sam puno novoga naučila. Za puno sam se "stvari" zainteresirala. Upoznala sam nove drage kolegice koje u radu i životu drži volja, entuzijazam, radost i nadasve profesionalnost.

Nemoguće je ne spomenuti Chatbox koji je sastavni dio TeachMeeta i koji mu daje osobnost i koji nas još više zbližava.

Iz svega napisanoga moram reći da sam se navukla na TeachMeet i da sam ponosna što sam dio zajednice umreženih i TeachMeetom povezanih hrvatskih obrazovnih stručnjaka.

Dio današnje atmosfere:

 TM R 2

Ponovo, opet, još jednom hvala dragoj Arjani i Sonji, Sonji i Arjani, njihovom radu i slobodnom vremenu što su nam omogućile taj jedinstven doživljaj u Hrvatskoj!!!

 

Hits: 3638

Tri sata vrhunskog druženja i učenja u zajednici s učiteljima iz 17 zemalja svijeta obilježilo mi je jučerašnju subotu.

Moderatori skupa prof. Arjana Blažić i prof. Sonja Lušić Radošević (iz IX. gimnazije u Zagrebu) uz pomoć g. Barta Verswijvela iz Belgije detaljno su pripremili i razradili svaki korak seminara koji je ovaj puta, uz pomoć CARNeta održan na platformi Adobe Connect Pro. Pri tome su i gosti mogli direktno, iz sobe, pratiti trosatno druženje. Cijeli je seminar sniman tako da će ga i kasnije biti moguće pratiti i pregledavati.

Ekipa predavača bila je vrsna, zanimljiva i vrlo profesionalna. Moglo se čuti o mnogobrojnim projektima, iskustvima, načinima upotrebe alata Weba 2.0, i saznati kako nove IK tehnologije koriste drugi obrazovni stručnjaci u svijetu.

Vrlo sam ponosna što sam dio te zajednice i što sam jedina učiteljica razredne nastave i primarnog obrazovanja koja je sudjelovala na ovom skupu.

TM Intl

Hvala Arjani i Sonji na iznimnom događaju i pripremamo se za sljedeću subotu kada će biti održan 2. regionalni TeachMeet.

 

 

Hits: 3261

Sutra, 3. ožujka 2012. u 10 sati (po našem vremenu) bit će održan 2. TeachMeet International.

Za sudjelovanje se prijavilo 32 predavača iz 20 zemalja koji će u mikroprezentaciji, u trajanju od tri minute, govoriti o svojem projektu, svojem radu, svojim postignućima, svojim razmišljanjima. Sve o sutrašnjem događaju pročitajte ovdje.

Dobro su nam došli i gosti koji mogu pratiti cjelokupni događaj. Upute su dostupne na stranici Teachmeeta.

U prosincu prošle godine održan je 1. Teachmeet Int'l o kojem sam pisala i u blogu.

Odlična ekipa organizatora i moderatora Arjana, Sonja i Bart i za sutra su nam pripremili vrsno, korisno i nezaboravno druženje. Hvala vam!

Vidimo se sutra :)

Hits: 2461
0

ACTA je multinacionalni sporazum stvoren u svrhu utvrđivanja međunarodnih standarda za provedbu prava intelektualnog vlasništva. Cilj je sporazuma, između ostaloga, uspostaviti međunarodni pravni okvir za povredu prava intelektualnog vlasništva (copyrighta) na Internetu, želeći stvoriti novo upravljačko tijelo izvan postojećih (Svjetske trgovinske organizacie, Svjetske organizacije za intelektualno vlasništvo i Ujedinjenih naroda).

Sporazum je potpisan 1. listopada 2011. u Austriji, Kanadi, Japanu, Maroku, Novom Zelandu, Singapuru, Južnoj Koreji i Sjedinjenim Američkim Državama. U siječnju 2012. Europska unija i njezine 22 članice potpisale su isti sporazum. Nakon ratifikacije u 6 zemalja ugovor će stupiti na snagu.

Ugovor je obavljen 15. travnja 2011. i sadrži 6 poglavlja i 45 članaka.

Prvo poglavlje govori o početnim odredbama i općim definicijama.

Drugo poglavlje postavlja pravni okvir za provedbu prava intelektualnog vlasništva.

Treće poglavlje navodi ovršnu praksu.

U četvrtom se poglavlju govori o međunarodnoj suradnji.

Peto poglavlje govori o institucionalnoj izvedbi i provedbi.

U šestom se poglavlju navode završne odredbe.

Konačni tekst ugovora


Pročitajte Što nam je ugroženo


Ivan Vučica, student i programer, u svojem otvorenom pismu predsjedniku Josipoviću piše Predsjedniče, razočali ste nas!


Svatko od nas ima svoje mišljenje o intelektualnom vlasništvu, ali osobnog sam stava da ACTA nije rješenje niti način za borbu i konačni okršaj s piratstvom na Internetu, najslobodnijem mediju ikada.

 

 

 

 

 

Hits: 2483

Jedino natjecanje iz matematike na kojemu mogu sudjelovati učenici i 2. i 3. razreda osnovne škole!


"Klokani bez granica"

Udruga "Klokani bez granica" međunarodnog je karaktera i okuplja predstavnike velikog broja Europskih zemalja. Njezin je cilj popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture. Glavna joj je zadaća organizacija igre - natjecanja "Matematički klokan" koja popularizira matematiku među mladima. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica" 2012.

bit će održano15. ožujka 2012. godine, s početkom u 12 sati i 30 minuta.

Zadaci s prošlih natjecanja i ostale informacije dostupne su na poveznici http://www.matematika.hr/klokan  

Na 13. natjecanju održanom 17.3.2011. sudjelovalo je oko 6,5 mil. učenika iz 51 zemlje svijeta (23953 učenika iz RH, iz 287 osnovnih škola i 69 srednjihškola).

Igra -natjecanje

Motto igre -natjecanja "Matematički klokan" je: bez selekcije, eliminacije i finala. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama. Sastoji se od 12 zadataka za skupinu "Leptirići", odnosno 24 zadatka za sve ostale skupine. Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima. Za svaki je zadatak ponuđeno pet odgovora od kojih je samo jedan ispravan. Službeni su jezici "Klokana" francuski i engleski, a pitanja su prevedena na jezike zemalja sudionica. Igra- natjecanje se samofinancira članarinom sudionika - natjecatelja. Prikupljena se sredstva koriste za organizaciju, pripremu zadataka i simbolične poklone svim natjecateljima. Najmanje polovina prikupljene svote mora se potrošiti za nagrade najboljima.

 

PROPOZICIJE

ZAJEDNIČKI DIO

ZA SKUPINE ECOLIERS, BENJAMINS, CADETS, JUNIORS I STUDENTS

    • vrijeme pisanja je 75 minuta
    • rješava se 24 zadatka
    • natjecanje je pojedinačno
    • računari su zabranjeni
    • svaki zadatak ima pet ponuđenih odgovora od kojih je samo jedan točan
    • prvih osam pitanja nosi po 3 boda, drugih osam po 4 boda, a trećih osam po 5 bodova
    • ako nijedan odgovor nije zaokružen, zadatak donosi 0 bodova
    • ako je zaokruženi odgovor pogrešan, oduzima se četvrtina bodova predviđenih za taj zadatak
    • na početku svaki sudionik dobiva 24 boda, kako bi se izbjegli negativni bodovi
    • najveći mogući broj bodova je 120

 

ZA SKUPINU LEPTIRIĆI

    • vrijeme pisanja je 60 minuta
    • rješava se samo 12 zadataka
    • natjecanje je pojedinačno
    • računari su zabranjeni
    • prva četiri pitanja nose po 3 boda, druga četiri po 4 boda, a treća četiri po 5 bodova
    • ako nijedan odgovor nije zaokružen, zadatak donosi 0 bodova
    • ako je zaokruženi odgovor pogrešan, oduzima se četvrtina bodova predviđenih za taj zadatak
    • na početku svaki sudionik dobiva 12 bodova, kako bi se izbjegli negativni bodovi
    • najveći mogući broj bodova je 60

Najboljim učenicima dodjeljuju se nagrade.

Hits: 6069